ROUND 1B RESULTS |
Students will receive an email with their next appointment. |
Rank |
ROOM 1 |
ROOM 2 |
ROOM 3 |
ROOM 4 |
ROOM 5 |
1st – Move to Round 2 |
Peyton Davis Florida State University |
Anna Marie Parisi Florida State University |
Julia Rentas Stetson University |
Lauren Klein Stetson University |
Nicolas Gutierrez Texas State University |
2nd – Move to Round 2 |
Colton Williams Kansas State University |
Lydia Johnson Kansas State University |
Kyle Smith Ferris State University |
Ly’Nese Setorie Temple University |
Gina Digirolamo University of Toledo |
3rd – Move to Wild Card |
Matthew Phillipe University of Florida |
Justice Mapp Appalachian State University |
Rylan Hodges Oklahoma State University |
Ryan Gabriel Oklahoma State University |
Bobbi Bukovac University of North Alabama |
4th – Move to Wild Card |
Sam Cheatham Appalachian State University |
Daniel Alvarado University of Florida |
Stephen Konnovitch Temple University |
Sean, Coleman Illinois State University |
Carlyn Bretey University of Nebraska Lincoln |
5th – Move to Wild Card |
Alexandra Morgan Northern Arizona University |
Isaac Winters St. Cloud University |
Amman Mariker University of Louisiana at Lafayette |
Lauren Lopez University of Louisiana at Lafayette |
Muskan Arora University of Cincinnati |
6th – Move to Wild Card |
Kelly Mueller Georgia Southern University |
Campbell Watkins Georgia Southern University |
Grace Babin Southeastern Louisiana University |
Nicholas Horrisberger Ferris State University |
Claire Cox Purdue University |
7th – Move to Wild Card |
Melody Hoza Bemidji State University |
Alexandria Zeuli Bemidji State University |
Amy, Muschler Illinois State University |
Tina Memarian University of New Mexico |
Makenna Rodrigues University of San Diego |
8th – Move to Wild Card |
Rei Onishi St. Cloud University |
Robert Schmitz Northern Arizona University |
Denika Gallegos University of New Mexico |
Jacklyn Mitchell Southeastern Louisiana University |
Aidan Flynn The College of New Jersey |
Rank |
ROOM 6 |
ROOM 7 |
ROOM 8 |
ROOM 9 |
ROOM 10 |
1st – Move to Round 2 |
Monique Sevin Texas State University |
Caitlyn Richard University of North Georgia |
Dylan Winesett Virginia Polytechnic Institute and State University |
Brooke Jender University of Wisconsin – La Crosse |
Dawson Dawkins Midwestern State University |
2nd – Move to Round 2 |
Lisa Vorobieva University of Cincinnati |
Liza Scheid University of Wisconsin – Parkside |
Kaelin Robinson University of Houston |
Ifeanyi Ekeocha Midwestern State University |
Leah Michelle Gaffney Pace University |
3rd – Move to Wild Card |
Mary-Ashley Eddleman University of North Alabama |
Dana Fattouh University of Houston |
Marisa McCoy West Virginia University |
Marie Koch Eastern Illinois University |
Jeffrey John Beattie University of North Carolina Wilmington |
4th – Move to Wild Card |
Jack Leighty Purdue University |
Cline Chatterton Weber State University |
Nathan Everett Weber State University |
Jacoby Sherman University of South Florida St Pete |
Katherine Kasper University of South Florida St Pete |
5th – Move to Wild Card |
Anna Stuckwisch University of Nebraska Lincoln |
Grace Coyle West Virginia University |
Patrick Holman University of North Georgia |
Lauren Naveo William Patterson University |
Adem Nadak William Paterson University |
6th – Move to Wild Card |
Alexis DeBonis University of San Diego |
Alex Conner Virginia Polytechnic Institute and State University |
Reid Kelley University of Wisconsin – River Falls |
Cameron Hnaiti Pace University |
Mia M Melendez Eastern Illinois University |
7th – Move to Wild Card |
|
Isaac Lewis Utah State University |
Ashley Morrey Utah State University |
|
Sam Druck Western Colorado University |
8th – Move to Wild Card |
|
Sean McRoberts University of Wisconsin – River Falls |
Nathan Dohner University of Wisconsin – Parkside |
|
|